Czy sama korekta lakieru jest potrzebna przed procesem nałożenia powłoki ceramicznej?

Posted on

Jeśli mamy roczny samochód i zastanawiamy się, czy mechanik chce naciągnąć na koszty, mówiąc, iż jest nam potrzebna korekta lakieru, to świetnie trafiłeś. Koniecznie zapoznaj się ze wszelkimi poniższymi informacjami, aby w temacie tym nie mieć kompletnie żadnych wątpliwości. Sumienny oraz rzetelny detailer oferuje nam usługę, z której efektów na pewno będziemy w pełni zadowoleni. Na to się składa nie tylko sam wizualny efekt, ale także wszelkie właściwości konkretnej usługi. Każdy samochód wraz z użytkowaniem nabywa pewnego rodzaju defektów. Mogą to być zanieczyszczenia, ryski, jak i utlenianie się lakieru.

Powłoka ceramiczna w samym procesie detailingu jest niczym wisienka na torcie

Jeśli lakier nie będzie w sposób odpowiednio przygotowany, to powłoka się nie zwiążę w odpowiedni sposób. Co za tym idzie? Jej trwałość na pewno nie będzie taka, jakiej oczekujemy. W konsekwencji klient będzie niezadowolony. Takiego scenariusza nie chce przeżyć nikt z nas. Dlatego właśnie rzetelność oraz świadomość jest tutaj bardzo ważna. Wykonanie usługi bez dokładności, jak i zachowania wszelakich zasad będzie się mścić nie tylko będzie na niezadowolonych klientach, ale także przy serwisie gwarancyjnym ceramicznej powłoki. W takim wypadku zakłady mają o wiele więcej pracy, niż powinni mieć. Na pewno przekłada się to na znacznie większe kwoty.

Powłoka ceramiczna niczym lupa

Jeśli mamy roczny samochód i zastanawiamy się, czy mechanik chce naciągnąć na koszty, mówiąc, iż jest nam potrzebna korekta lakieru, to świetnie trafiłeś

Powłoka ceramiczna w samym procesie detailingu jest niczym wisienka na torcie. Podbije wygląd lakieru, a na dodatek nada mu szklistości. Jednak należy tutaj podkreślić sam fakt, że to przygotowany dobrze lakier samochodu oraz jego ewentualna korekta w sporej mierze decyduje o tym, jaki konkretnie będzie efekt wizualny oraz końcowy dla samego właściciela pojazdu. Musimy zapamiętać to, że nie będzie świetnego efektu ceramicznej powłoki bez wykonania usługi, jaką jest korekta lakieru Poznań. Gdybyśmy zaaplikowali powłokę ceramiczną na porysowany lakier, to będzie tylko to skutkowało uwydatnianiem wad. Będą one jeszcze znacznie bardziej widoczne. Nie o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

Korekta przed położeniem powłoki zazwyczaj jest niezbędna. Jednak do każdego samochodu podejść powinniśmy w sposób mocno indywidualny. Należy ocenić stan lakieru pod lampami profesjonalnymi. Bez tego nie obejdzie się. Należy w tej sprawie zaufać profesjonalistom, ponieważ to oni znają się najlepiej na auto detailing, a nie my. Jak już zostało powiedziane na samym początku, najważniejsze jest znalezienie odpowiedniej firmy i oddanie samochodu w ręce prawdziwych fachowców.