Czym jest car detailing i dlaczego warto z niego korzystać?

Posted on

Car detailing to nie tylko aerodynamika. To także sposób na czystszy samochód i nadanie mu nowego wyglądu. Szczegóły można wykonywać regularnie, aby samochód wyglądał dobrze.

Pierwszym krokiem w każdym procesie car detailingu jest umycie samochodu wodą z mydłem w celu usunięcia brudu, kurzu lub brudu nagromadzonego na powierzchni. Następnym krokiem jest wysuszenie samochodu za pomocą irchy lub ręcznika, a następnie woskowanie go uniwersalnym produktem zawierającym wosk, uszczelniacz i środek do polerowania. To sprawi, że Twój samochód będzie wyglądał lśniąco i jak nowy.

Wprowadzenie do Auto Detailingu i niektóre sposoby ulepszania Twojego pojazdu

Car detailing Poznań to proces, który czyści zewnętrzną i wewnętrzną część pojazdu. Obejmuje usuwanie brudu i brudu, polerowanie lakieru, czyszczenie tapicerki skórzanej lub materiałowej, a nawet odkurzanie dywanów. Proces obejmuje również mycie i woskowanie karoserii pojazdu. Można to zrobić ręcznie za pomocą wiadra z wodą z mydłem, w myjni samochodowej lub w automatycznej myjni samochodowej. Proces obejmuje również mycie wykładziny i tapicerki wewnątrz pojazdu szamponem.

Mycie samochodu, a car detailing

Detailing samochodu obejmuje dostosowanie wyglądu i działania samochodu, w tym układu napędowego, lakieru i innych elementów. Jednak car detailing to także utrzymywanie samochodu w jak najlepszym stanie, czy to poprzez techniki polerowania, czy nakładanie powłok ochronnych, np. ceramicznych.

Zanim przejdziemy do car detailingu, wyjaśnijmy sobie coś szczególnego – mycie samochodu, niezależnie od tego, jak doskonale je wykonujesz, nie jest równoznaczne z detailingiem samochodu. Te dwa terminy nie są tożsame. Celem obu jest utrzymanie samochodu w doskonałej kondycji, ale na tym podobieństwa się kończą.

Z jednej strony mamy myjnie samochodowe, w których w miarę możliwości rozjaśnia się zewnętrzną stronę samochodu za pomocą sprayów o dużej mocy lub myje się go szamponem i gąbkami. Z drugiej strony, sesja car detailingowa wymaga zwrócenia uwagi na wszystkie elementy wizualne samochodu, z którymi trzeba wejść w interakcję. Jak sama nazwa wskazuje, jest to szczegółowa, kompleksowa usługa wymagająca większej precyzji i wysiłku niż zwykła myjnia samochodowa.

Czy detailing usuwa zarysowania

Możesz mieć pewność, że detailing z pewnością pomoże Ci usunąć wszystkie zarysowania z każdego zakamarka karoserii, nie powodując przy tym żadnych uszkodzeń samego samochodu. Jeśli jeszcze tego nie zauważyłeś, istnieją poziomy głębokości, na jakie można zarysować wnętrze samochodu. W przypadku głębszych zadrapań konieczne będzie lakierowanie samochodu na większy wymiar. Ale zasadniczo w przypadku płytkich zadrapań sprawdza się auto detailing.