Jak usunąć rysy z karoserii samochodu?

Posted on

Zarysowania i drobne ubytki w lakierze pojawiają się nawet po roku użytkowania samochodu. Poszczególne otarcia mogą być bardzo powierzchowne lub głębokie i zwykle powstają podczas wsiadania i wysiadania z auta. Poza tym pojazd mogą zarysować również inne osoby przechodzące obok samochodu, żywopłot rosnący przy parkingu lub niewielkie kamienie i żwir wydostające się spod kół w trakcie jazdy. A jak usunąć rysy z karoserii, by samochód znów wyglądał jak nowy?

Czy warto samodzielnie usuwać rysy z samochodu?

Zarysowania i drobne ubytki w lakierze pojawiają się nawet po roku użytkowania samochodu

Gdy kierowca zauważy ubytki w lakierze, to może w pierwszej kolejności spróbować usunąć je sam przy pomocy specjalnych kredek, wosku lub pasty. Jednak bez odpowiedniego doświadczenia i sprzętu trudno będzie osiągnąć efekt idealnie gładkiej i równej powierzchni. Dodatkowo nowa powłoka lakieru powinna być zabezpieczona profesjonalnymi preparatami, które będą odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego usuwanie rys Poznań (https://glancprojekt.pl/uslugi/korekta__polerowanie_lakieru) lepiej zlecić fachowcom z renomowanego salonu auto-detailingowego, którzy szybko i skutecznie uporają się z każdym uszkodzeniem. W takim miejscu kierowca może także uzyskać kompleksową pomoc w zakresie zabezpieczenia lakieru lub zmiany koloru nadwozia.

Usuwanie rys bez konieczności lakierowania

Jeśli kierowca nie chce płacić za kosztowne lakierowanie całego nadwozia lub wybranego fragmentu, to może zdecydować się na innowacyjną usługę usuwania rys i odprysków metodą SSR, czyli Sprayless Scratch Repair. Zalety tego zabiegu to przede wszystkim:

  • krótki czas wykonania usługi
  • pominięcie szpachlowania
  • zachowanie oryginalnego lakieru
  • korzystna cena
  • idealne dopasowanie wypełnienia do grubości posiadanego lakieru.

Warto podkreślić, że SSR to metoda, która jest z powodzeniem stosowana w samochodach różnych marek, a doświadczony fachowiec może w ten sposób pozbyć się małych lub średnich rys i otarć z niemal każdej części nadwozia. Planując usuwanie rys Poznań, trzeba najpierw poprosić fachowców o ocenę powstałych ubytków i zaproponowanie najbardziej efektywnej metody ich wypełnienia.

Kiedy warto usuwać rysy w profesjonalnym salonie auto-detailingowym?


Na powierzchni lakieru może powstać wiele rys, które wyglądają nieestetycznie i mogą doprowadzić do dalszego niszczenia karoserii. Szczególną uwagę warto zwrócić na głębokie otarcia i ubytki, ponieważ w ich miejscu może powstać rdza. Uszkodzony lakier czasami ma również tendencję do łuszczenia się, a jeśli proces ten nie zostanie w porę zatrzymany, to finalny koszt naprawy może być niezwykle wysoki. Utrzymanie karoserii w dobrym stanie spowoduje, że samochód będzie świetnie się prezentował, a to pozwoli właścicielowi sprzedać go z dużym zyskiem. Dlatego warto na bieżąco usuwać rysy oraz wgniecenia i pęknięcia, nawet jeśli nie są bardzo widoczne. Dobrym pomysłem będzie również zainwestowanie w specjalną powłokę ochronną, która zabezpieczy lakier samochodowy przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, błotem pośniegowym czy solą, którą drogowcy posypują w zimie drogi. Taka powłoka przedłuży żywotność danego lakieru i sprawi, że jego pielęgnacja stanie się prosta i wygodna.

Profesjonalne usuwanie rys Poznań, to gwarancja, że usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie, a ubytki będą niewidoczne gołym okiem. W efekcie klient zyska piękną i lśniącą karoserię oraz znacząco podniesie wartość samochodu. Regularne wizyty w salonie zajmującym się auto-detailingiem pozwolą nie tylko odnowić lakier, ale i utrzymać cały samochód w doskonałym stanie bez konieczności wydawania dużych sum pieniędzy.

Jeśli kierowca nie chce płacić za kosztowne lakierowanie całego nadwozia lub wybranego fragmentu, to może zdecydować się na innowacyjną usługę usuwania rys i odprysków metodą SSR, czyli Sprayless Scratch Repair