Jak wybrać lakier w sprayu i upewnić się, że uzyskam właściwy kolor karoserii?

Posted on

Często zdarza się, że właściciel samochodu musi dokonać bardzo drobnych napraw powłoki lakierniczej. W tym przypadku nie jest konieczny zakup farby w standardowym pojemniku metalowym. Można sobie poradzić, używając lakieru w sprayu, ale wtedy wybór odpowiedniego koloru farby w sprayu do samochodu może wydawać się skomplikowanym procesem. Jak to zrobić, aby nie było widać śladów naprawy?

Jak nie popełnić błędu przy wyborze koloru?

Powiedzmy, że prawdopodobnie nie uzyskasz idealnego rezultatu, używając puszek z lakierem w sprayu wykonując samodzielnie tego typu naprawę. Opcja ta jest zwykle stosowana, aby pomóc właścicielowi samochodu szybko i tanio zamaskować niewielką usterkę, a jeśli sprawa jest poważna, należy skierować się do odpowiedniego warsztatu samochodowego jakim jest auto kosmetyka Poznań.

Oczywiście nigdy nie należy używać najprostszych pojemników z aerozolem, ponieważ może to spowodować wiele dodatkowych problemów. Tylko emalia samochodowa jest odpowiednia dla Twojego samochodu (zawsze jest na niej numer koloru). Jak zatem wybrać lakier samochodowy w puszce?

Często zdarza się, że właściciel samochodu musi dokonać bardzo drobnych napraw powłoki lakierniczej.

Dowiedz się, jaki kolor ma sam samochód

Jeśli na puszce sprayu znajduje się numer koloru, musisz dokładnie sprawdzić, jaki kolor ma Twój samochód. Można to zrobić na kilka sposobów:

  • Z dokumentów samochodowych;
  • Numer VIN, zazwyczaj umieszczony na naklejkach umieszczonych w różnych miejscach nadwozia;
  • Z pomocą specjalisty ze spektrometrem w ręku.

Aby ustalić kolor na podstawie numeru VIN, należy najpierw sprawdzić ten numer. Może być ukryty na centralnym słupku samochodu, na karoserii pod przednią szybą, na podłodze w pobliżu fotela kierowcy lub pasażera, a nawet na jednym z wsporników przedniego zawieszenia.

Co sugeruje jego położenie? Na naklejce znajduje się między innymi informacja o rzeczywistym kolorze samochodu wraz z jego kodem. Jeśli nie udało Ci się ustalić, gdzie jest kolor, możesz skorzystać z jednej z licznych usług internetowych umożliwiających sprawdzenie samochodu według numeru VIN. To bardzo proste – wystarczy wpisać kod w polu wyszukiwania, aby w ciągu minuty uzyskać wszystkie potrzebne informacje o samochodzie, w tym nazwę i kod koloru lakieru.

Specjalista ze spektrometrem może powiedzieć, co jest w odpowiedniej proporcji, ale będzie to kosztować znacznie więcej niż puszka farby. Lepiej zostawić go na czas remontu powłoki lakierniczej.

Znajdź odpowiednią lakier w sprayu do karoserii

Jak wybrać odpowiedni lakier w sprayu do samochodu? W naszym sklepie internetowym, oprócz standardowego wyszukiwania farby w sprayu według nazwy, istnieje możliwość wygodnego wyszukiwania farby samochodowej według koloru. Wystarczy wskazać grupę kolorów (biały, czerwony, zielony), aby uzyskać wszystkie powiązane produkty z tej gamy. Wystarczy wybrać odpowiedniego producenta i zakupić pożądany pojemnik z aerozolem.