Kosmetyki samochodowe – co kupić do pielęgnacji auta?

Posted on

Zadbany samochód to wizytówka każdego kierowcy. Niezależnie od tego, czy auto jest wykorzystywane do celów prywatnych, czy też do służbowych, warto zadbać o jego wygląd wewnętrzny i zewnętrzny. Czyste auto będzie lśniło i pachniało nowością, co bezpośrednio przełoży się na komfort jazdy. Jeśli samochód ma zawsze doskonale się prezentować, to do jego pielęgnacji trzeba użyć dedykowanych kosmetyków. A jak wybrać sprawdzone preparaty?

Zaopatrz się w dobry szampon samochodowy

Auto powinno być regularnie myte na profesjonalnej myjni, podwórku lub w przydomowym garażu. Do tego celu można użyć specjalnego szamponu samochodowego o preferowanym zapachu. Taka substancja mocno się pieni i musi być bardzo wydajna, aby jedno opakowanie wystarczyło na co najmniej kilka myć. Dobry szampon samochodowy można nabyć w salonie auto detailingu, ponieważ w takim miejscu klienci znajdą szeroki wybór preparatów o zróżnicowanym składzie i wielu cennych właściwościach. Sklep detailingowy Poznań (https://glancprojekt.pl/uslugi/sklep) oferuje swoim klientom kosmetyki do kompleksowego mycia auta w korzystnej cenie, które pozwolą w krótkim czasie uzyskać doskonały efekt.

Zamów preparat do czyszczenia felg

Podczas jazdy felgi są narażone na kontakt z brudem, błotem, wilgocią i innymi zanieczyszczeniami, które mogą niekorzystnie wpływać na ich stan. Jeśli ten element samochodu ma błyszczeć, to warto go wyczyścić przy pomocy środka do mycia felg w sprayu i gładkiej ścierki lub szmatki. Pielęgnacja felg jest dosyć pracochłonna, jednak użycie dobrego preparatu sprawi, że kierowca szybko uzyska upragniony rezultat w postaci gładkiej i lśniącej powierzchni.

Jak wybrać skuteczne środki do czyszczenia wnętrza?

Tapicerka samochodowa łatwo ulega zabrudzeniu, a na powierzchni foteli i kanapy często gromadzi się kurz i rozwijają się niebezpieczne dla zdrowia roztocza. Dlatego wnętrze samochodu trzeba systematycznie sprzątać, a tapicerkę warto prać, stosując do tego celu dobrej jakości kosmetyki samochodowe. Wspomnianą usługę można zlecić fachowcom z salonu auto detailingu lub można też zadbać o auto we własnym zakresie. Wówczas przydatne mogą się okazać takie preparaty jak:

  • odplamiacz
  • płyn do czyszczenia skórzanej tapicerki
  • płyn do czyszczenia welurowej tapicerki
  • preparat do czyszczenia tworzyw sztucznych
  • ściereczki nawilżane.

Kosmetyki do prania tapicerek samochodowych zwykle występują w formie wygodnej pianki lub aerozolu. Przed myciem samochód należy dokładnie odkurzyć i usunąć z wnętrza wszelkie przedmioty, drobne kamienie czy liście. Pranie trzeba wykonać w dniu, w którym auto nie będzie używane, aby zdążyło wyschnąć przed planowaną podróżą.

Jak zadbać o lakier samochodowy?

Zadbany lakier samochodowy może znacząco podnieść wartość używanego samochodu. Dlatego warto dokładnie czyścić karoserię i ją woskować lub nakładać na nią inne renomowane preparaty ochronne. Doskonałym zabezpieczeniem będzie również specjalna powłoka ceramiczna. Nałożenie takiego produktu można zlecić fachowcom ze sprawdzonego salonu auto detailingu, którzy zagwarantują klientowi wysoką jakość oferowanych usług i trwałość zastosowanych rozwiązań.

Sklep detailingowy Poznań to miejsce, gdzie klienci bez problemu kupią profesjonalne preparaty do czyszczenia samochodów. Ważne, by wybrać kosmetyk, który nie porysuje danej powierzchni i skutecznie odświeży wygląd auta. Czyste i schludne wnętrze sprawi, że przebywanie w takim samochodzie będzie wyjątkowo przyjemne. Natomiast pięknie odnowiona karoseria zrobi wrażenie na współpracownikach i przyciągnie wzrok przypadkowych przechodniów.