Oklejanie samochodów – na czym to polega? Jak stosować folie ochronne oraz zmienić kolor auta?

Posted on

Oklejanie samochodów Poznań to bardzo popularna usługa, dzięki której samochód jest skutecznie chroniony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a dodatkowo można zmienić jego kolor. To kusząca propozycja dla tych osób, które kupiły samochód w okazyjnej cenie, ale nie są za bardzo zadowolone z jego wyglądu. Na szczęście można temu zaradzić. Wystarczy skorzystać z usług profesjonalistów i zdecydować się na fachowe oklejanie aut.

Oklejanie samochodów – co warto wiedzieć?

Oklejanie samochodów Poznań ma coraz szersze grono zwolenników. Nic w tym dziwnego, skoro w ten sposób auto jest dopasowywane do konkretnych oczekiwań właścicieli. Folia umożliwia zmianę koloru pojazdu bez ingerencji w lakier. Jeśli klient zdecyduje się natomiast na jej usunięcie nie musi martwić się tym, że na lakierze pozostaną jakieś zarysowania lub uszkodzenia. Oczywiście najlepiej, jeśli za każdym razem będą się tym zajmować wykwalifikowani fachowcy. Nakładanie folii nie jest zbyt skomplikowanym procesem, ale trzeba mieć w tym zakresie dostatecznie rozwiniętą wiedzę. Przydadzą się też pewne umiejętności techniczne. Całość zamyka się w kilku prostych krokach:

Oklejanie samochodów Poznań to bardzo popularna usługa, dzięki której samochód jest skutecznie chroniony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, a dodatkowo można zmienić jego kolor.

  • arkusze wybranej folii nakłada się na przygotowaną wcześniej karoserię (zastosowanie wysokiej klasy detergentów – delikatnych),
    po drodze dochodzi do demontażu lamp, kierunkowskazów, lusterek, drzwi i poszczególnych elementów nadwozia, aby proces był przeprowadzony na odpowiednio wysokim poziomie,
  • folię nakłada się dużymi arkuszami (brak śladów łączenia, przestrzeganie warunków termicznych, które znajdują się w dokumentacji dostarczonej przez producenta folii).

Oklejanie samochodów to doskonała alternatywa dla dobrze znanego lakierowania. Największym atutem omawianej usługi jest to, że kierowca w dowolnym momencie może wrócić do dawnego koloru pojazdu.

Zmiana koloru samochodu przy pomocy folii – dlaczego się na to zdecydować?

Nie da się ukryć, że oklejanie samochodów Poznań niesie za sobą wiele korzyści, jednak w pierwszej kolejności wypada zastanowić się nad tym, dlaczego zdecydować się na zmianę koloru samochodu przy pomocy wspomnianej wyżej folii? Foliowanie nie jest zbyt czasochłonnym procesem, a jednocześnie pozwala na uzyskanie bardzo satysfakcjonujących efektów.

Folia świetnie poradzi sobie z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a do dyspozycji klientów oddano wiele ciekawych możliwości, w tym m.in. modele błyszczące, perłowe, metaliczne, matowe czy też z efektem strukturalnego karbonu. Kierowca sam decyduje, jaki kolor ma mieć jego pojazd. Warto porozumieć się w tym zakresie z doświadczonymi specjalistami.

Folie ochronne na samochód – co za nimi przemawia?


Dużym zainteresowaniem ze strony wymagających kierowców cieszą się też folie ochronne na samochód. Poprawnie założona folia gwarantuje wysoką trwałość (nawet na kilka lat), a dodatkowo warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • podwyższona odporność na chemię samochodową (w tym na rozmaite kosmetyki do pielęgnacji auta), uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne,
  • zabezpieczenie lakieru,
  • minimalizowanie ryzyka blaknięcia lakieru oraz utraty koloru,
  • idealna propozycja dla posiadaczy aut terenowych, które poruszają się zwykle po ciężkim terenie (w ekstremalnych warunkach środowiskowych).

Jak widać zdecydowanie się na profesjonalne oklejanie samochodów z wykorzystaniem folii ma bardzo duży sens. Nie obejdzie się jednak bez rzeczowych analiz, dzięki którym kierowcy znajdą prawdziwych profesjonalistów w swoim fachu. Trzeba również pamiętać o tym, że oklejenie całego samochodu może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.